Breaking news
  1. Team lists and training schedule
  2. Expressions of Interest for 2020 Winter Season Coaches
  3. FINAL CALL FOR UNIFORM ORDERS – Winter Season 2020
  4. We need your help…Team Managers Wanted!
  5. 2020 Winter Season Heat Basketball Registration Information

Winter Season 2020 Team Lists

These Teams are for the Winter Season 2020 Competition.

Heat Basketball Club

2020 Winter Season Team List

OPEN GIRLS Division 1 -Infernos

 Tilley Lappin

Sunny Lappin

Eliza Rogers

Ava Usher

Ajha Porter

Sophie Kent

Grace Gager

 

OPEN GIRLS Division 2 – Blazes

Lily Wagener

Charlotte Clarke

Chelsea Bayliss

Jade Kinzett

Jasmine Hart

Piper Clements

 

U20 BOYS Division 1 – Infernos

Elijah Gear

Ethan De Silva

William Greenway

Jarrod Rogers

Isaak Maurer

Connor Johns

Tom Nicholson

Seth Carlton

 

U20 BOYS Division 2 – Blazes

Corey Parsons

Kasey Hatton

Sascha Von Papen

Sebastian Pegler

Aaron Bryant

Jonah Szigeti

Jay Husarek

 

U20 BOYS Division 3 – Flames

Mitchell Hide

Matthew May

Jaekaya Roberts

Luke Donnelly

William Robinson

Lechwalensa LoTam

Sefo LoTam

Kyle Winter

 

U17 BOYS Division 1 – Infernos

Cooper Hatton

Ryan Kurtz

Hayden Rogers

Jacob Peters

Joey Muller

Brock Misevski

Noah Van-Der-Laan

Ezekiel Stortenbreker

 

U17 BOYS Division 2 – Blazes

Nicholas Lunniss

Daniel Bosworth

Lewis Carger

Conrad Vernon

Maximillian Vernon

Guastini Reilly

Sanchos Reyes

 

U17 BOYS Division 3 – Flames

Samuel Collis

Kayde Vrolyks

Ricky Cai

Jordan Lawrence

Logan Miratana

Jayden Clark

 

U15 BOYS Division 1 – Infernos

Kobe Kennedy

Noah Gregory

Ryan Schuback

Zane Sherrington

Hika Hodgson

Noah Parnaby

Lennox Watene

 

U15 BOYS Division 2 – Blazes

 Connor Arnold

Lachlan Brooke

Alexander Galt

Angus Walker

Biko LoTam

Finn Tragear

Carter Curry

 

U15 BOYS Division 3 – Flames

Austin Delaney

Kanaan Griffin

Ethan McAlpine

Matthew Grove

Mo Sheung lau

Malakai Guidolin

Ryan Picot

 

U13 BOYS Division 1 – Infernos

Benjamin Wollard

Jiah Bell

Kade Bell

Nathan Grosser

Benjamin Lafarge

Ryan Ballantyne

Raj Savage

 

U13 BOYS Division 2 – Blazes

Zhengxuan Cai

Jan Loots

Joseph McKibben

Tighe Kavanagh

Archie Pridmore

Cooper Sullivan

 

U13 BOYS Division 2 – Flames

Bowan Haslop

Myles Brown

Edan Bell

Toby Nelson

Tadhg Allen

Izaiah Semaan

 

U13 GIRLS Division 1 – Infernos

Olive Grayndler-Wishart

Olivia Semaan

Jade Sherrington

Tess Walker

Jayde Porter

Seneisha Hepi

Ella Ballantyne

 

U13 GIRLS Division 2 – Blazes

Rainbow Lau

Nadia Sutherland

Ziya Semaan

Mia Harrison

Sofia Tzvetkoff

Isla Jenkins

 

U11 BOYS Division 1 -Infernos

Benaiah Ramsey

Isaac Woods

Izaiah Semaan

Edan Bell

Toby Nelson

Jarvin Watene

Levi Hauch

 

U11 BOYS Division 2 – Blazes

Ashton Flower

Ezekiel Woods

Noah Purdy

Nesta Watene

Silas Magat

Elijah Hauch

 

U11 BOYS Division 3 – Flames

Kellan Mackenzie

Ryley Lum

Simon Grove

Hudson Flower

Banjo Bishop

Ezra Ramsay

 

U11 GIRLS – Infernos

Halle Bogaert

Mia Harrison

Sofia Tzvetkoff

Rosie-Jean Semaan

Ella Ballantyne

Aurora Mamgone